28 Kasım 2021 Pazar

“Geçmişin Yıkıntıları Bugünün Uyarılarıdır” Adlı Proje Gerçekleştirildi!

28 Ekim 2021 Perşembe 14:02 tarihinde eklendi | 75 defa okundu

Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Şule ALTAŞ ve akademik danışmanlığı Turizm Rehberliği Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Fatma Doğanay ERGEN tarafından yapılan“TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” Kapsamında Desteklenen Proje Gerçekleştirildi.

TÜBİTAK 2209-A -Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen, yürütücülüğü Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Şule ALTAŞ ve akademik danışmanlığı Turizm Rehberliği Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Fatma Doğanay ERGEN tarafından yapılan “Geçmişin Yıkıntıları Bugünün Uyarılarıdır” adlı proje gerçekleştirilmiştir.

Turizmde Vandalizm (tahripçilik) konulu projede, tarihi ve kültürel varlıklarımıza yapılan tahripçiliğe ilişkin öğrencilerde bilinç oluşturması böylece varlıklarımıza yapılan tahripçiliğin önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Aynı zamanda küçük yerleşim yerinde yaşayan, tarihi ve kültürel varlıklarımızı görme imkanı bulamayan öğrencilere bu fırsatın sunulmaya çalışılması da projenin amaçları arasında yer almaktadır. Bu kapsamda SAV Ortaokulu öğrencileri ile Antalya Kaleiçi ve Side Antik Kenti’ne gezi gerçekleştirilmiş olup öğrencilere, gezi kapsamında tahrip edilen ve koruma altına alınan varlıklarımız karşılaştırmalı olarak gösterilmiştir. Öğrencilerle hem gezi öncesi hem de gezi sonrası görüşmeler gerçekleştirilmiş ve gezinin öğrenciler üzerindeki etkisi ölçülmeye çalışılmıştır. Gezi sonrasında öğrenciler, gezide gördüklerini çevrelerine anlatacaklarını ve varlıklarımızı tahrip etme eğilimi gösteren kişileri mutlaka uyaracaklarını bildirmişlerdir.

 

 

TANITIM VİDEOSU 2020

.............................................................................

Bizi takip edin 

 

       

.............................................................................

 

BAĞLANTILAR